Programme

Programme . Tuesday 19.02.2019.

3 . Genetics, Plant Breeding and Seed Production

AQUA HALL

Moderators . Ana Lovrić, Katarina Jukić, Andrijana Rebekić

09:00   
Mirko Jukić, Ivica Buhiniček, Andrija Makar, Zdravko Kozić
Rezultati ispitivanja novih Bc hibrida kukuruza u sortnoj komisiji RH
Results of testing new Bc maize hybrids in official trials in Croatia
09:10   
Đuro Lukić, Kristijan Puškarić, Domagoj Stepinac, Katarina Jukić
Prinos BC hibrida kukuruza u proizvodnim pokusima u 2018. godini
BC maize hybrids yield in performance trials in 2018
09:20   
Sanja Grubišić, Vedran Orkić, Sunčica Guberac, Miroslav Lisjak, Sonja Petrović, Andrijana Rebekić
Optimalna priprema sjemena za uzgoj pšenične trave (Triticum aestivum L.)
The optimal preparation of seeds for cultivation of wheatgrass (Triticum aestivum L.)
09:30   
Andrijana Rebekić, Sanja Grubišić, Vedran Orkić, Sunčica Guberac, Miroslav Lisjak, Katarina Mišković
Pšenična trava (Triticum aestivum L.) – prirodni dodatak prehrani
Wheatgrass (Triticum aestivum L.) – natural food supplement
09:40   
Ana Lovrić, Hrvoje Šarčević, Marko Maričević, Ivica Ikić, Marko Černe, Marko Ivić, Ivana Plavšin, Krešimir Dvojković, Bruno Rajković, Dario Novoselović
Relativna učinkovitost indirektne i direktne selekcije za prinos zrna pri niskoj i visokoj razini dušika kod ozime pšenice
Relative efficiency of indirect and direct selection for grain yield in low-N and high-N environments in winter wheat
09:50   
Nikolina Šimić, Sonja Grljušić, Luka Andrić, Ivica Beraković, Marko Ivić, Dario Novoselović
Usporedba metoda izmjere morfometrijskih svojstava zrna ozime pšenice
Comparison of measuring methods for morphometric traits of winter wheat kernel 
10:00   
Katarina Jukić, Maja Ižaković, Ivica Ikić, Marko Maričević, Tihana Marček
Utjecaj tretmana plazme na genotipove ozime pšenice
Impact of plasma pre-treatment on winter wheat genotypes
10:10   
Shukri Fetahu, Imer Rusinovci, Sali Aliu, Dukagjin Zeka, Avni Behluli, Qëndrim Shabani
Impact of wheat cultivars variability on grain and seed yield
10:20   
Doriana (Bode) Xhulaj, Fetah Elezi, Valbona Hobdari
Morphological variability in bread wheat (Triticum aestivum L.) genotypes in Albania
10:30   
Rasprava :: Discussion
 10:40   
Marija Potak
RWA kultivari jarina 2019
11:00   
Odmor :: Coffee Break

Moderators . Ivana Rukavina, Aleš Vokurka, Anto Mijić

11:20   
Ivana Rukavina, Zlatko Šatović, Edi Maletić, Hrvoje Šarčević, Snježana Bolarić, Zdravko Matotan, Mira Radunić, Milan Pospišil, Predrag Vujević
Nacionalna baza podataka biljnih genetskih izvora u Hrvatskoj
National inventory of plant genetic resources in Croatia
11:30   
Aleš Vokurka, Ljubomir Radoš, Tanja Krmpot, Patricia Krpan, Snježana Bolarić
S-alelle constitution of some local sweet cherry varieties from Bosnia and Herzegovina
11:40   
Anita Bošnjak Mihovilović, Kristina Batelja Lodeta, Ivanka Habuš Jerčić, Marijana Barić, Ivana Tomaz, Toni Safner, Antonio Pavičić, Snježana Kereša
Utjecaj citokinina i različitih tipova osvjetljenja na stopu multiplikacije i sadržaj klorofila kapara (Capparis orientalis Veill.) in vitro
Effect of cytokinins and different light sources on in vitro multiplication and total chlorophyll content of caper (Capparis orientalis Veill.)
11:50   
Doriana (Bode) Xhulaj
Shoot regeneration of potato cultivar "Montecarlo" using tissue culture
12:00   
Anto Mijić, Ivica Liović, Aleksandra Sudarić, Zvonimir Zdunić, Luka Andrić, Branimir Šimić, Antonela Markulj Kulundžić
Razvoj uljnih hibrida suncokreta u Poljoprivrednom institutu Osijek
Development of sunflower oil hybrids at the Agricultural Institute Osijek
12:10   
Goran Jukić, Ivan Varnica, Krešimir Šunjić, Ivica Delić, Željka Cegur
Kakvoća najzastupljenijih sorti soje u Republici Hrvatskoj
The quality of the most common soybeans variety in Republic of Croatia
12:20   
Krešimir Šunjić, Goran Jukić, Ivan Varnica, Branka Ruskaj Hrsan, Ivica Delić
Sjemenska proizvodnja soje u Republici Hrvatskoj
Soybean seed production in Republic of Croatia
12:30   
Rasprava :: Discussion
12:40   
Odmor :: Lunch

3 . Posters

14:00   
ARTEMIDA HALL

Moderators . Tatjana Ledenčan, Anita Bošnjak Mihovilović, Ivan Abičić

3.01.    
Tatjana Ledenčan, Vlatko Galić, Andrija Brkić, Antun Jambrović, Domagoj Šimić
Procjena otpornosti inbred linija kukuruza kokičara na fuzarijsku trulež klipa
Evaluation of Fusarium ear rot resistance in popcorn inbred lines
3.02.    
Andrija Brkić, Mario Franić, Domagoj Šimić, Antun Jambrović, Vlatko Galić
Korištenje generičkog vlagomjera za drvo za brzu i točnu procjenu vlage zrna kukuruza u polju
Generic wood moisture meter as a tool for fast and accurate field assessment of maize grain moisture
3.03.    
Snežana V. Jovanović, GoranTodorović, Branka Kresović, Miodrag Tolimir, Miloš Crevar, Ratibor Štrbanović, Rade Stanisavljević
Proportion of the medium large round seed fraction of maize inbred lines in dependence on the cytoplasm type
3.04.    
Sunčica Guberac, Sonja Petrović, Vedran Orkić, Andrijana Rebekić, Sanja Grubišić, Vlado Guberac, Sonja Vila
TaCwi-A1 i TaSus2-2B geni u hrvatskom sortimentu ozime pšenice
TaCwi-A1 and TaSus2-2B genes in Croatian winter wheat varieties
3.05.    
Daniela Horvat, Georg Drezner, Gordana Šimić, Marija Kovačević Babić, Krešimir Dvojković
Reakcija proteina pšenice na folijarnu gnojidbu ureom
Response of wheat proteins to foliar application of urea
3.06.    
Artiona Laze, Valentina Arapi, Evelina Ceca, Lato Pezo
Evaluation of soft wheat genotypes by sodium dodecyl sulfate polyacrylamide gel electrophoresis (SDS - PAGE)
3.07.    
Jasenka Antunović Dunić, Selma Mlinarić, Ivan Abičić, Vlatko Galić, Alojzije Lalić, Lidija Begović
Sadržaj ukupnih topljivih šećera u kultivarima ječma tijekom razvoja
Changes of total soluble sugars content in barley cultivars during the growth
3.08.    
Ivan Abičić, Alojzije Lalić, Vlatko Galić, Selma Mlinarić, Lidija Begović
Primjena senzora za biomasu u selekciji ozimog ječma
Application of biomass sensor in the winter barley selection
3.09.    
Lidija Begović, Selma Mlinarić, Ivan Abičić, Vlatko Galić, Alojzije Lalić
Nakupljanje lignina i celuloze u različitim kultivarima ozimog ječma
Accumulation of lignin and cellulose in different winter barley cultivars
3.10.    
Lidija Begović, Selma Mlinarić, Marin Škoro, Ivan Abičić, Vlatko Galić, Alojzije Lalić
Nakupljanje i remobilizacije fruktana tijekom razvoja odabranih kultivara ozimog ječma
Fructan accumulation and remobilization in selected winter barley cultivars during development
3.11.    
Aida Dervishi, Ana Maria Porozaj, Adhurim Lazaj, Athina Llambro, Aulona Veizi
RAPD Analysis of peach (Prunus persica L.) in Albanian Collection
3.12.    
Sandro Bogdanović, Mihaela Britvec, Ivana Vitasović Kosić, Ivica Ljubičić, Dubravka Dujmović Purgar, Miroslav Poje
Uspostavljanje kolekcije kultiviranog bilja u ZAGR Herbariju
Establishment of cultivated plant collection in ZAGR Herbarium
3.13.    
Ivan Varnica, Tihomir Čupić, Goran Jukić, Krešimir Šunjić, Ivica Delić
Međuzavisnost komponenti prinosa i kvalitete zrna soje
The interdependence of yield components and the quality of soybean grain
3.14.    
Ivanka Grgić, Marijana Grec, Jelena Panak Balentić, Veronika Barišić, Jurislav Babić, Antun Jozinović, Drago Šubarić, Đurđica Ačkar
Modificiranje pšeničnog škroba primjenom visokonaponskog električnog pražnjenja
Modification of wheat starch by high voltage electric discharge
3.15.    
Ivica Liović, Anto Mijić, Vinka Pospišil, Antonela Markulj Kulundžić
Utjecaj folijarne gnojidbe na urod zrna suncokreta
Influence of foliar fertilization on the sunflower grain yield
3.16.    
Milan Pospišil, Ana Pospišil, Jasminka Butorac, Marina Brčić
Rezultati primjene folijarnih gnojiva Profert Mara, Megagreen i Zeogreen na uljanoj repici
Results of application of foliar fertilizers Profert Mara, Megagreen and Zeogreen on rapeseed
3.17.    
Zivko Todorov, Ivan Velinov, Svetla Kostadinova
Nitrogen, phosphorus and potassium uptake from sorghum plants depending on nitrogen nutrition
3.18.    
Vanja Tadić, Ranko Gantner, Gordana Bukvić, Marija Ravlić
Prinosi krme i pojava korova u lucerni, smjesama s travama i esparzeti
Forage yield and weed infestation of lucerne, lucerne-grass mixtures and sainfoin
3.19.    
Dario Iljkić, Ivana Dokladal, Jurica Jović, Vladimir Zebec, Daniela Horvat, Ivana Varga, Mirta Rastija
Učinak kalcizacije na prinos i neke parametre kvalitete zrna pšenice
Liming effect on wheat yield and some grain quality properties
3.20.    
Dario Iljkić, Antonio Grbeša, Ivana Rukavina, Goran Jukić, Krešimir Šunjić, Vedran Orkić, Mirta Rastija
Utjecaj sorte na prinos, komponente prinosa, agronomska svojstva i kvalitetu zrna ozime pšenice
Cultivar influence on yield, yield components, agronomic properties and grain quality of winter wheat

4 . Vegetable Growing, Ornamental, Aromatic and Medicinal Plants

RIVA HALL

Moderators . Nina Toth, Gvozden Dumičić

09:00   
Gvozden Dumičić, Josip Tadić, Mario Carić, Dragan Žnidarčič, Ana Slatnar, Branimir Urlić, Katja Žanić
Utjecaj koncentracije i sastava hranjive otopine na vegetativna svojstva presadnica cijepljene rajčice
Influence of nutrient solution concentration and composition on vegetative properties of tomato grafted transplants
09:10   
Katja Žanić, Branimir Urlić, Smiljana Goreta Ban, Gabriela Vuletin Selak, Dragan Žnidarčič, Gvozden Dumičić
Utjecaj koncentracije dušika i cijepljenja na vegetativna i generativna svojstva rajčice
The effects of nitrogen rate and grafting on tomato vegetative and generative traits
09:20   
Nina Kacjan Maršić, Robert Veberič, Maja Mikulič-Petkovšek
Utjecaj cijepljenja na prinos i kvalitetu plodova paprike uzgajane na tlu i sustavu bez tla
Effect of grafting on yield and quality traits of pepper fruits, grown in soil and soilless system
09:30   
Branka Salopek-Sondi, Iva Pavlović, Selma Mlinarić, Jasenka Antunović Dunić, Hrvoje Lepeduš, Valerija Vujčić Bok, Sandra Radić Brkanac, Ivan Petřík, Aleš Pěnčík, Danuše Tarkowská, Jana Oklešťková, Ondřej Novák
Uloga fitohormona u toleranciji kupusnjača na abiotski stres
The role of plant hormones in abiotic stress tolerance of selected Brassicaceae
09:40   
Dunja Šamec, Valentina Kruk
Metabolomički odgovor raštike (Brassica oleracea var. acephala) na stres izazvan niskim temperaturama
Metabolomic response of kale (Brassica oleracea var. acephala) to low temperature stress
09:50   
Tomislava Peremin Volf, Nina Toth, Nina Kacjan-Maršić, Sanja Fabek Uher, Renata Erhatić
Utjecaj gnojidbe na agronomska svojstva muškatne tikve
Effect of fertilization on agronomic traits of butternut squash
10:00   
Božidar Benko, Filip Haramija, Marko Vinceković, Ivanka Žutić, Sanja Radman, Slaven Jurić, Sanja Fabek Uher
Morfometrijska svojstva i prinos salate pri primjeni biopolimenrih mikrokapsula
Lettuce morphometric properties and yield as affected by a biopolymer microcapsules application
10:10   
Rasprava :: Discussion
10:20   
Odmor :: Coffee Break

Moderators . Smiljana Goreta Ban, Božidar Benko

10:40   
Ana Slatnar, Andraz Konic, Dragan Znidarčič, Žarko M. Ilin, Boris Adamovič, Gvozden Dumičić, Valentina Schmitzer
Utjecaj biostimulatora baziranih na smeđoj morskoj algi (Ascophyllum nodosum L.) na prinos i kvalitetu plodova krastavca
The influence of biostimulators based on brown seaweed (Ascophyllum nodosum L.) on cucumber yield and fruit quality
10:50   
Mario Franić, Dean Ban, Josipa Preković, Dragan Žnidarčič, Maja Jukić Špika, Emil Zlatić, Smiljana Goreta Ban
Kvaliteta glavice istarskog ljubičastog i žutog luka pri različitim razmacima sadnje
Istrian purple and yellow onion bulb quality at different plant spacing
11:00   
Draženka Dite Hunjek, Maja Repajić, Branka Levaj
Minimalna prerada krumpira
Minimally processing of potato
11:10   
Dafina Karaj, Altin Mele, Vilma Gurazi, Elmira Mehmeti
Vidljiva topljivost karotenoida (likopen i β-karoten) u 'near critical' ugljičnom dioksidu
The apparent solubility of carotenoids (lycopene and β-carotene) in near critical carbon dioxide
11:20   
Marinko Petrović, Ksenija Karlović, Dario Kremer, Marko Randić, Renata Erhatić, Siniša Srečec
Fitokemijska karakterizacija eteričnih ulja lovora (Laurus nobilis L.) u Hrvatskoj
Phytochemical characterization of bay laurel (Laurus nobilis L.) essential oils in Croatia
11:30   
Lóránt Hatvani, András Geösel, Ivana Potočnik, László Manczinger, Csaba Vágvölgyi, László Kredics
Širenje spektra gljivičnih patogena: povećana opasnost u uzgoju gljiva
Widening spectrum of fungal pathogens: increased threat to mushroom cultivation
11:40   
Péter Urbán, Andrea Valasek, Lóránt Hatvani, Csaba Fekete, Komal Chenthamara, Irina S. Druzhinina, Attila Szűcs, László Manczinger, Csaba Vágvölgyi, László Kredics
Usporedna analiza genoma Trichoderma vrsta kao uzročnika zelene plijesni na kultiviranim gljivama
Comparative genome analysis of Trichoderma species as agent of green mould on cultivated mushrooms
11:50   
Rasprava :: Discussion

4 . Posters

12:00   
ARTEMIDA HALL

Questions and discussion on posters

Moderators . Sanja Radman, Igor Pasković

4.01.    
Iva Bažon, Smiljana Goreta Ban, Danko Cvitan, Bernard Prekalj, Mario Franić, Dean Ban
Morfološka i gospodarska svojstva prirodne populacije 'Brgujski kupus'
Morphological and agronomic traits of cabbage 'Brgujski' natural population
4.02.    
Bernard Prekalj, Mario Franić, Dean Ban, Iva Bažon, Danko Cvitan, Smiljana Goreta Ban
Morfološka svojstva lukovice ekotipova češnjaka u Istri
Bulb morphological characteristics of garlic ecotypes from Istria
4.03.    
Dragan Žnidarčič, Martina Oberman Žnidarčič
Utjecaj biorazgradivih tvari  MineralTM na kvalitetu ploda rajčice
The influence of biodegradable agent MineralTM on the fruit quality of tomato
4.04.    
Luka Jerončić, Lepomir Čoga, Jana Šic Žlabur, Sanja Fabek Uher, Sanja Radman, Božidar Benko, Nina Toth
Dinamika rasta i prinos rige u plutajućem hidroponu pod utjecajem solnog stresa
Growth dynamics and yield of rocket in floating system as affected by salt stress
4.05.    
Igor Pasković, Smiljana Goreta Ban, Jana Klanjac, Tomislav Radić, Igor Palčić, Marina Lukić, Mia Brkljača, Paula Žurga, Branimir Urlić, Mario Franić, Barbara Soldo, Dean Ban
Gnojidba i primjena arbuskularnih mikoriznih gljiva kao čimbenik prinosa i kvalitete ploda rajčice za preradu
Fertilization and arbuscular mycorrhizae application as yield and processing tomato fruit quality factor
4.06.    
Nadica Dobričević, Jana Šic Žlabur, Sandra Voća, Stjepan Pliestić, Janja Novak, Ante Galić
Kvaliteta i održivost salate kristalke
Quality and sustainability of the iceberg lettuce
4.07.    
Carović-Stanko, Martina Grdiša, Ivica Budor, Boris Lazarević, Marko Petek
Utjecaj stimulatora biljnog rasta na mineralni sastav matičnjaka
Effect of amendments' application on Lemon balm mineral content
4.08.    
Sanja Radman, Marta Bedek, Vesna Židovec, Nina Toth, Božidar Benko, Ivanka Žutić
Utjecaj mehaničkog stresa na morfološka svojstva timijana i korijandra
The influence of mechanical stress on the morphological properties of thyme and coriander
4.09.    
Ivanka Žutić, Ivan Nižić, Boro Mioč, Sanja Fabek Uher, Nevena Opačić, Nina Toth
Uzgoj presadnica bosiljka na supstratu poboljšanom ovčjom vunom
Growing of sweet basil seedlings on substrate amended by sheep wool
4.10.    
Dorbić Boris, Friganović Emilija, Slipčević Marija, Davitkovska Margarita, Bogevska Zvezda, Vujošević Ana 
Senzorska procjena različitih oparaka od aromatičnog bilja
Sensory evaluation of different infusions from aromatic herbs
4.11.    
Ines Han Dovedan, Gabrijela Božić, Miroslav Poje, Sandro Bogdanović
Analiza mogućnosti primjene autohtonih trajnica u uređenju javnih površina
Analysis of possibilities of using autochthonous perennials in the design of public green areas
4.12.    
Tomislava Peremin Volf, Renata Erhatić, Mirjana Kapitan Božičević, Dijana Horvat
Utjecaj supstrata na rast i razvoj maćuhice (Viola x wittrockiana Gams.)
Impact of substrate on growth and development of pansy (Viola x wittrockiana Gams.)
4.13.    
Lucia Draghia, Maria Elisabeta Ţăranu, Elena Liliana Chelariu, Maria Brînză, Roberto Renato Bernardis
Prilagodljivost nekih vrsta ciklama u uzgojnim uvjetima sjeveroistočne Rumunjske
Adaptability of some Cyclamen species in northeast Romania cropping conditions
4.14.    
Elena Liliana Chelariu, Mirela Cojocariu, Nicoleta Luminiţa Paraschiv, Bogdan-Vlad Avarvarei
Ponašanje ruže sorte 'Mr. Lincoln' u pedoklimatskim uvjetima okruga Iaşi, Rumunjska
Behaviour of rose cv. 'Mr. Lincoln'in pedo-climatic conditions of Iaşi County, Romania
4.15.    
Mirela Cojocariu, Elena Liliana Chelariu, Lucia Draghia, Maria Brînză
Prilagodljivost ruže sorte 'Caprice de Meilland' uzgojnim uvjetima područja Iaşi, Rumunjska
Adaptability of rose cv. 'Caprice de Meilland' to growing conditions of Iaşi county, Romania
4.16.    
László Kredics, Henrietta Allaga, Komal Chenthamara, Rita Büchner, Irina S. Druzhinina, László Manczinger, Csaba Vágvölgyi, Lóránt Hatvani
Oblici iskorištavanja izvora ugljika iz patogenih plijesni na kultiviranim gljivama
Carbon source utilization profiles of mushroom-pathogenic moulds

6 . Fisheries, Wildlife management and Apiculture

DELTA HALL

Moderators . Daniel Matulić, Goran Jakšić

09:00   
Neven Iveša, Ana Gavrilović, Neven Cukrov, Dario Omanović, Marijana Cukrov, Marina Piria, Martina Gelli, Karin Gobić, Mauro Štifanić, Simone Marini, Emanuela Fanelli, Jacopo Aguzzi
Upotreba podvodne video kamere za procjenu učestalosti pojavljivanja gospodarski važnih vrsta riba na postaji Martinska kraj Šibenika
Using underwater video imaging to estimate the frequency of occurrence of economically important fish species at Martinska station near Šibenik
09:10   
Goran Jakšić, Margarita Maruškić Kulaš, Krešimir Kuri, Juraj Petravić, Marin Jarnjak, Karla Željković, Marina Piria
Dob i rast ilirskog klena Squalius illyricus iz rijeke Cetine
Age and growth of the Illyrian chub Squalius illyricus from the river Cetina
09:20   
Juraj Petravić, Marin Jarnjak, Martina Andrašić, Krešimir Kuri, Goran Jakšić, Helena Jajčević, Matija Dergez, Jasna Lajtner
Distribution and population structure of the Unionidae family in the Kupa River in Karlovac County
09:30   
Daniel Matulić, Katarina Bencetić, Tina Stuhne, Iva Radičević, Jelena Šuran, Slavica Čolak, Tea Tomljanović
Dužinsko-maseni odnos i razina oksidativnog stresa hame (Argyrosomus regius) pri različitoj hranidbi
Length – weight relationship and oxidative stress of meagre (Argyrosomus regius) fed with different feed mixtures
09:40   
Maro Donatović, Ana Gavrilović, Ana Ljubičić, Marina Brailo, Jurica Jug-Dujaković
Promjena pH, dielektričnih i senzorskih pokazatelja svježine lubina, Dicentrachus labrax (Linnaeus, 1758), pri različitim uvjetima pripreme i skladištenja
Changes of pH, dielectric and sensoric freshness parameters of mediterranean sea bass, Dicentrachus labrax (Linnaeus, 1758), under different conditions of preparation and storage
09:50   
Marina Piria, Mirna Mrkonjić Fuka, Li Li, Ana Gavrilović, Irina Tanuwidjaja, Rong Tang, Honghao Zhao, Qiushi Yang, Ivan Špelić, Dapeng Li
The gut microbiota diversity of ichthyofauna from the various environments
10:00   
Ana Gavrilović, Jurica Jug-Dujaković
Izazovi razvoja održive akvakulture: Primjena novih tehnologija
Challenges of sustainable aquaculture development: The use of new technologies
10:10   
Maria Špoljar, Tvrtko Dražina, Kristina Kahriman, Nikola Medić, Matija Cvetnić
Utjecaj invazivne vrste gambuzije (Gambusia holbrooki Girard, 1859) na zooplankton u malim mediteranskim lokvama
The impact of invasive eastern mosquitofish (Gambusia holbrooki Girard, 1859) on zooplankton in small Mediterranean ponds
10:20   
Rasprava :: Discussion
10:30   
Odmor :: Coffee Break

Moderators . Marina Piria, Ana Gavrilović

10:50   
Ákos Horváth
GOODFISH – A project for the development of Hungarian aquaculture
11:00   
Ákos Horváth, Zoran Marinović, Ilija Šćekić, Simona Sušnik Bajec, Ida Djurdjevič, György Hoitsy, Béla Urbányi, Jelena Lujić
Transplantation of freshwater fish spermatogonia
11:10   
Balázs Kovács, Réka Balogh, Szilvia Keszte, Jelena Lujić, Gábor Szilágyi, Milán Varjú, Bence Schmidt-Kovács, Balázs Csorbai, Béla Urbányi
Development of an African catfish (Clarias gariepinus) breeding system with molecular genetic support
11:20   
Jelena Lujić, Zoran Marinović, Ilija Šćekić, Béla Urbányi, Ákos Horváth
Conservation of female genetic material in fish
11:30   
Zoran Marinović, Jelena Lujić, Roman Franěk, Béla Urbányi, Michaela Fučíková, Vojtěch Kašpar, Martin Pšenička, Ákos Horváth
Cryopreservation and transplantation of common carp germ cells
11:40   
Bernadett Pataki, Tímea Kollár, Zoran Marinović, Jelena Lujić, Gyöngyi Gazsi, Roberta Izabella Berta, Béla Urbányi, Ákos Horváth
Zebrafish (Danio rerio) sperm cryopreservation
11:50   
Ilija Šćekić, Jelena Lujić, Zoran Marinović, Béla Urbányi, Ákos Horváth
Cryopreservation of eel gonadal tissue
12:00   
Rubina Tünde Szabó, Mária Kovács-Weber, Benjámin Kövesi, Krisztián Balogh, Miklós Mézes, Balázs Kovács
Mycotoxins induced DNA damage in common carp (Cyprinus carpio): investigations using LORDQ-PCR and DNA repair gene expression analyses
12:10   
Mateja Baranović, Ivana Birčić, Jure Brčić, Marina Mašanović, Luka Mimica, Svjetlana Krstulović Šifner, Frane Škeljo
Preliminarni rezultati ispitivanja novog dizajna vrše za lov škampa
A new creel design for Nephrops fishery: preliminary results
12:20   
Jure Brčić, Bent Herrmann, Marina Mašanović, Svjetlana Krstulović Šifner, Mateja Baranović, Frane Škeljo
Kvantificiranje zaglavljivanja u vršama za lov škampa (Nephrops norvegicus)
Quantifying sticking probability in Norway lobster (Nephrops norvegicus) creel fishery
12:30   
Rasprava :: Discussion
12:40   
Odmor :: Lunch

6 . Apiculture

Moderators . Dragan Bubalo, Lidija Svečnjak

14:00   
Matea Barkijević, Lidija Svečnjak, Saša Prđun, Dario Lasić, Maja Budeč, Dragan Bubalo
Analiza sastava šećera različitih vrsta meda s područja Hrvatske
Analysis of sugar composition in different honey types from Croatia
14:10   
Željko Hrg Matušin, Nataša Pintić Pukec, Andreja Babić
Fizikalno-kemijska svojstva bagremovog meda s područja Koprivničko-križevačke županije
Physicochemical properties of black locust honey from Koprivničko Križevačka County
14:20   
Soledad-Dea Jerman, Saša Prđun, Dragan Bubalo, Lidija Svečnjak
Kemijska karakterizacija i varijacije u sastavu propolisa u pčelinjoj zajednici (Apis mellifera L.)
Chemical characterization and variations in the composition of propolis in the honey bee colony (Apis mellifera L.)
14:30   
Vid Radošević, Saša Prđun, Lidija Svečnjak, Dragan Bubalo
Praćenje oprašivača u nasadu jabuka (Malus domestica L.)
Monitoring of pollinators in an apple orchard (Malus domestica L.)
14:40   
Marica Maja Dražić, Gordana Duvnjak, Miroslav Kobra, Janja Filipi
Svojstva zajednica sive pčele (Apis mellifera carnica) u field uvjetima tijekom dva desetljeća
Colony traits of Carniolan honey bees (Apis mellifera carnica) in field conditions over two decades
14:50   
Rasprava :: Discussion

6 . Wildlife management

Moderators . Nikica Šprem, Tihomir Florijančić

15:00   
Tihomir Florijančić, Dražen Degmečić, Ivica Bošković
Lovno gospodarenje u okviru novog Zakona o lovstvu
Hunting management within the new hunting law
15:10   
Toni Safner, Sunčica Stipoljev, Tina Stuhne, Ida Svetličić, Ana Galov, Pavao Gančević, Jorge Cassinello, Nikica Šprem
Genetic diversity of European Barbary sheep populations
15:20   
Krešimir Kavčić, Damir Ugarković, Boris Šabić, Ivan Krupec, Josip Malnar, Nikica Šprem
Sukcesija šume kao mogući čimbenik gustoće populacije divokoza: Biokovo kao studija slučaja
Forest succession as a possible factor on chamois population density: Biokovo Mountain as case study
15:30   
Dean Konjević, Nikica Šprem, Pave Gančević, Damien Banuls, Miljenko Bujanić, Franjo Martinković
Endoparaziti divokoze na području Gorskoga kotara – preliminarni rezultati
Endoparasites of chamois from the Gorski kotar region – preliminary results
15:40   
Krešimir Krapinec, Darko Uher, Marina Vranić, Goran Kiš, Dubravko Maćešić
Preferabilnost četiri vrste trava u prehrani europskog muflona (Ovis gmelini musimon) u eumediteranskoj zoni sjevernoga Jadrana
Preference of four grass species in European mouflon (Ovis gmelini musimon) diet in the eumediterranean zone of North Adriatic
15:50   
Ivica Budor, Neška Vukšić, Ivica Stanko, Graciano Prekalj, Mladen Belušić
Učestalost naleta vozila na divljač tijekom 2017. i 2018. godine  na području Istarske županije The frequency of car crash on a game during the 2017 and 2018 years in the Istrian County
16:00   
Darko Uher, Dubravko Maćešić, Nikica Šprem, Ante Plh, Krešimir Krapinec
Utjecaj gustoće sjetve ozime grahorice u smjesi sa zobi na prinos i kakvoću krme za potrebe prehrane divljači u lovištu
Influence of seed sowing density of the winter vetch and oat mixture on yield and quality of forage as game food in the hunting ground
16:10   
Nera Fabijanić, Davor Krmpotić, Nikica Šprem, Joso Vukelić
Rewilding u Hrvatskoj
Rewilding in Croatia
16:20   
Ivan Pervan, Tena Radočaj, Tea Tomljanović, Miljenko Bujanić, Dean Konjević
Determinacija spola i morfološke osobine sivog puha (Glis glis) s područja Dalmatinske zagore
Determination of sex and morphological characteristics of edible dormouse (Glis glis) in the field of Dalmatian hinterland
16:30   
Rasprava :: Discussion

6 . Posters

16:40   
ARTEMIDA HALL

Moderators . Daniel Matulić, Goran Jakšić

6.01.    
Silvia Križanac, Ivančica Strunjak-Perović, Daniel Matulić, Mario Lovrinov, Josip Barišić, Sanja Babić, Natalija Topić Popović, Rozelindra Čož-Rakovac
Biochemical profile of cultured and wild-caught turbot Scophthalmus maximus (Linnaeus, 1758) from northern Adriatic Sea
6.02.    
Vanesa Lorencin, Natalija Topić Popović, Daniel Matulić, Ivančica Strunjak-Perović, Sanja Babić, Mario Lovrinov, Rozelindra Čož-Rakovac
Biochemical properties of Pecten jacobaeus (Linnaeus, 1758) tissues over yearly seasons
6.03.    
Anđelko Opačak, Dinko Jelkić, Ras Lužaić
Stope mortaliteta i preživljenja šarana u proizvodnim uvjetima šaranskih ribnjaka u Republici Hrvatskoj
Mortality and survival rates of carp in the production conditions of carp fish farms in the Republic of Croatia
6.04.    
Réka Balogh, Szilvia Keszte, Csaba Guti, Balázs Csorbai, László Orbán, Béla Urbányi, Balázs Kovács
Applicability of an African catfish (Clarias gariepinus) sex specific DNA marker
6.05.    
Réka Balogh, Szilvia Keszte, Csaba Guti, Dóra Kánainé Sipos, István Lehoczky, Levente Várkonyi, Zoltán Bokor, Gergely Bernáth, Béla Urbányi, Balázs Kovács
A novel multiplex microsatellite set and its application on common carp (Cyprinus carpio)
6.06.    
Ana Bratoš Cetinić, Josipa Bantić
Morfološke značajke i brojnost prugaste ladinke, Chamelea gallina (Linnaeus 1758), na istočnom dijelu ušća Neretve
The morphological characteristics and abundance of the striped venus, Chamelea gallina (Linnaeus, 1758), on the eastern part of the Neretva River estuary
6.07.    
Domagoj Maksan, Tatjana Dobroslavić, Vlasta Bartulović, Branko Glamuzina
Starost i rast arbuna, Pagellus erythrinus (Linnaeus, 1758) iz zadarskog arhipelaga
Age and growth of common pandora Pagellus erythrinus (Linnaeus, 1758) from the Zadar archipelago
6.08.    
Tímea Kollár, Balázs Csorbai, Béla Urbányi, Zsolt Csenki-Bakos, Ákos Horváth
Fish sperm as in vitro toxicology test system
6.09.    
Jadranka Sulić Šprem, Tatjana Dobroslavić, Matea Vlašić, Matea Martinović, Valter Kožul
Biometrijska obilježja bežmeka Uranoscopus scaber Linnaeus, 1758. na području južnog Jadrana
Biometry analysis of the stargazer Uranoscopus scaber Linnaeus, 1758. from the southern Adriatic
6.10.    
Bošković Ivica, Oriana Pasarić, Florijančić Tihomir
Brojno stanje i obilježja uzgoja hrvatskih lovačkih pasmina pasa u Republici Hrvatskoj
Quantity and characteristics of Croatian breeding hunting dogs in the Republic of Croatia
6.11.    
Mario Zvonimir Bagarić, Tomislav Dumić
Morfometrijska obilježja prepelice pućpure ( Coturnix coturnix L.) na Duvanjskom polju
Morphometric characteristics of common quail (Coturnix coturnix L.) on Duvno field

Round table

17:00   
DELTA HALL

Moderators . Nikica Šprem, Tihomir Florijančić

Theme . Hunting management from the perspective of agronomical science and profession

 

54th Croatian & 14th International Symposium on Agriculture
February 17 - 22, 2019 . Vodice . Croatia
For further information please contact:
Prof. Boro Mioč, PhD. Phone: 385 1 23 93 867 Assist.
Prof. Ivan Širić, PhD. Phone: 385 1 23 93 899
Magdalena Zrakić, PhD. Phone: 385 1 23 94 060
Ivona Filipović, MSc . International Relations Office . Phone: 385 1 23 93 611
Address: University of Zagreb, Faculty of Agriculture
Svetošimunska cesta 25, HR–10000 Zagreb, Croatia
E-mail: sa@agr.hr | Home page: http://sa.agr.hr